Classy Barber Bratislava

classy barber logo ba
Blog

Pánske účesy pre rôzne typy tváre – nájdite dokonalý účes pre seba

Pokiaľ ide o výber správneho účesu, je potrebné zohľadniť napríklad tvar vašej tváre. Správnym výberom účesu však môžete vylepšiť črty vašej tváre, zvýšiť si sebavedomie či zanechať lepší dojem. V tomto článku sa pozrieme na to, aký pánsky účes je pre vás vhodný.

Ako vybrať pánsky účes podľa tvaru tváre?

Pri výbere pánskeho účesu je potrebné sa zamerať na viacero faktorov. Najlepší barber vám vie odporučiť pánsky strih pre vás, a to na základe štruktúry vlasov, hustoty vlasov, ale aj tvaru vašej tváre. Vyberte si ten najlepší pánsky účes, ktorý sa vám bude hodiť.

Oválny tvar tváre

Muži s oválnou tvárou to jednoducho vyhrali. Ide totižto o univerzálny tvar tváre, a preto si môžete vybrať rôzne typy účesov. Muži s oválnou tvárou majú vyvážené proporcie a jemné rysy, a preto si môžu vybrať klasické krátke strihy, ale aj extravagantné účesy. Ak chcete zvýšiť svoju prirodzenú symetriu, vyberte si krátky alebo štruktúrovaný účes. Odporúčame sa vyhnúť úplnému zakrytiu čela, aby ste zachovali oválny tvar.

Okrúhly tvar tváre

V prípade, že máte okrúhlu tvar, je potrebné vytvoriť ilúziu dĺžky a pridať uhly. V takom prípade odporúčame pánske účesy krátkej dĺžky. Vrch pánskeho účesu by mal byť dlhší a boky kratšie. Môže ísť o fade účes, ale aj pompadour, faux hawk, slick back alebo účes s textúrovanou ofinou. Práve takéto účesy sú tou správnou voľbou pre vás, pretože pridávajú výšku a opticky predlžujú tvár.

Štvorcový tvar tváre

Muži so štvorcovými tvárami majú ostré čeľuste a výrazne črty tváre. Cieľom vhodného účesu je tieto ostré uhly zjemniť a vytvoriť určitý kontrast. Zvážte predovšetkým pánske strihy, ktoré vám pridajú objem a textúru navrchu, no zároveň zachovajú kratšie strany. Môže ísť o textúrovaný účes alebo strapatý účes strednej dĺžky. Pre mladších chlapcov je vhodný napríklad messy hair. Štýl takéhoto účesu dokáže vytvoriť zázraky a vytvorí dokonalú rovnováhu medzi ostrosťou vašej tváre a jemnejšími vlasmi navrchu.

Obdĺžnikový tvar tváre

Obdĺžniková tvar tváre je presným opakom tej štvorcovej. Preto je potrebné dodať tvári šírku a minimalizovať dĺžku. Z toho dôvodu by ste sa mali vyhnúť účesom, ktoré pozostávajú z dlhých rovných vlasov. Cieľom účesu je dodať objem na bokoch a zároveň nechať kratší vrch. Aj v tomto prípade môžete zvoliť messy hair, ktorý dokonalo vyzerá na chlapcoch, ktorí majú kučeravé vlasy.

Diamantový tvar tváre

Diamantové tváre sa vyznačujú širokými lícnymi kosťami, užším čelom a čeľusťou. Cieľom účesu je najmä zjemniť lícne kosti a vytvoriť správnu rovnováhu. Uprednostnite účesy, ktoré pridajú trochu šírky do čela a brady. Môže ísť o štruktúrovaný účes alebo pánsky strih s objemom navrchu.

V Classy Barber vám vytvoríme dokonalý pánsky strih

Hľadáte dokonalý pánsky strih, ktorý bude vyhovovať tvaru vašej tváre? V Classy Barber vám vytvoríme účes, ktorý zmení váš vzhľad na nepoznanie. Zároveň vám zvýrazní tie najlepšie črty a dodá sebavedomie. Objednajte sa na termín do Classy Barber online, kde sa o vás postará tím špecialistov.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Obsah článku