Classy Barber Bratislava

classy barber logo ba
Blog

Trendy pánske strihy na rok 2023

V súčasnosti existuje veľa populárnych pánskych účesov a strihov, ktoré sa menia a vyvíjajú každý rok. Pri výbere pánskeho účesu je však potrebné zvážiť osobný štýl, preferencie, hustotu vašich vlasov, ale aj tvar vašej hlavy a tváre, čo si mnoho mužov neuvedomuje. Prinášame vám však trendy pánske strihy a pánske účesy na rok 2023, ktoré môžu byť vašou korunou krásy.

Trendy pánske strihy pre mužov s krátkymi a dlhými vlasmi

Pokiaľ navštevujete barbera pravidelne, určite všetky tieto pánske strihy pozná a bude vedieť vám aspoň jeden z nich vytvoriť aj na vašej hlave. Šikovný barber by však mal vedieť, či sa konkrétny pánsky strih hodí aj vám. Toto je 9 pánskych strihov a účesov, ktoré sú v súčasnosti veľmi trendy. Niektoré sú považované viac za chlapčenské účesy, iné sú zas vhodné pre starších pánov, ktorí chcú vyzerať aj vo svojom veku štýlovo.

Pánsky strih Buzz cut

Pánsky strih Buzz cuz je v súčasnosti veľmi populárny u mužov, ktorí chcú mať moderný trendy strih, avšak bez žiadnej starostlivosti. Pri tomto strihu sú vlasy veľmi krátke, zvyčajne v dĺžke do 1 cm. Boky sú často úplne krátke alebo vyholené.

buzz cut

Crew cut

Rovnako aj pánsky strih Crew cut je veľmi obľúbený. Dôvodom je to, že sa hodí väčšine mužov bez ohľadu na to, aký typ vlasov a tváre majú. Vlasy sú na vrchu hlavy dlhšie ako na bokoch a vzadu. Môžu byť tiež ostrihané do postupná.

French crop

Veľmi podobný je aj pánsky účes French crop, ktorý má navrchu hlavy veľmi krátke vlasy, ktoré sú učesané dopredu. Vlasy môžu byť textúrované. Vlasy na bokoch a vzadu sú často skrátené alebo úplne vyholené.

Slick back

Pánsky strih Slick back je populárny predovšetkým u mužov, ktorí majú radi profesionálny a elegantný vzhľad. Ide o účes vhodný pre mužov s dlhšími vlasmi. Vlasy sú na vrchu hlavy dlhé a česané dozadu, zatiaľ čo boky a zad sú vyholené alebo skrátené.

Messy hair

Pánsky strih Messy hair patrí skôr do kategórie chlapčenské účesy. Je ideálny pre tých, ktorí preferujú menej formálny vzhľad. Vlasy sú textúrované a upravené tak, aby vyzerali prirodzene.

Faux hawk

Strih Faux hawk je modernou verziou mohawk účesu a je obľúbený pre svoj hravý a odvážny vzhľad. Vlasy sú na vrchu hlavy dlhšie a ostnaté, zatiaľ čo boky a zad sú zvyčajne skrátené. Ide o účes vhodný pre pánov, ktorí radi trávia čas v kúpeľni.

Side part

Side part je veľmi elegantný a profesionálny pánsky strih vhodný na každú príležitosť. Vlasy sú dlhé a česané doboka, pričom na jednej strane sa vytvorí jemná cestička.

Spiky hair

Spiky hair je trendy pánsky strih, ktorý zažal úspech už v 80-tych rokoch. V súčasnosti ho však mnohí páni radi nosia, avšak v mierne zmenenom štýle. Ide o zúžený strih vlasov, ktorý je vhodný pre pánov s dlhými vlasmi. Vlasy sa upravujú do tzv. špicu, o čom napovedá aj názov účesu.

Pánsky strih Quiff

Pánsky strih Quiff je ideálny pre mužov s vlnitými alebo kučeravými vlasmi. Vlasy sú na vrchu hlavy dlhšie a česané nahor, zatiaľ čo boky a zad sú zvyčajne skrátené.

Ivy league

Ivy league strih je elegantný a profesionálny, pričom vlasy sú na vrchu hlavy dlhšie a česané dopredu. Boky a zad hlavy sú krátke. Okrem toho sú vlasy na vrchu hlavy často postrihané šikmo, aby vytvorili trojuholníkový tvar. Ide o pánsky účes vhodný aj na svadby či formálne stretnutia.

Pánske účesy na rok 2023

V súčasnosti sú veľmi trendy pánske strihy a pánske účesy pozostávajúce z dlhých a krátkych vlasov, preto si medzi nimi vyberie každý pán. Okrem toho mnohé účesy sú kompatibilné aj s dlhou či krátkou bradou a fúzami. Vyberte si aj vy trendy pánsky strih u svojho barbera. Objednať sa môžete aj do nášho barbershopu Classy barber, kde vás radi privítame a zmeníme na nepoznanie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
najlepsi pansky strih

Obsah článku