Classy Barber Bratislava

classy barber logo ba
Blog

Tipy od barbera: Ako čo najlepšie umývať pánske vlasy?

Aj muži chcú mať zdravé a upravené vlasy. Správna starostlivosť o vlasy však zahŕňa viac krokov, než len bežné umývanie. Aby ste dosiahli tie správne výsledky, spísali sme pre vás pár tipov, ako sa starať o pánske vlasy.

Tipy a triky od barbera na hebké vlasy bez lupín

Lupiny vo vlasoch, často sa mastiace vlasy, nadmerné vypadávanie vlasov, ale aj svrbiaca pokožka, práve tieto problémy najčastejšie trápia mužov. Správna starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy je preto viac než potrebná. Viete, ako čo najlepšie umývať pánske vlasy, aby boli hebké, lesklé a bez lupín? Vyskúšajte tieto tipy od profesionálneho barbera.

Výber správneho šampónu

Prvým a veľmi dôležitým krokom je nájsť ten správny šampón na vlasy. Husté vlasy si vyžadujú dostatočnú hydratáciu, a preto odporúčame vybrať práve takýto typ šampónu. Na jemné vlasy sú naopak určené šampóny, ktoré vlasy nebudú zaťažovať. Na každom šampóne je napísané, na čo je určený, a preto odporúčame vždy vyberať šampón, ktorý vám pomôže s vaším problémom. Vybrať si môžete aj šampón proti lupinám, ktorý bude obsahovať napríklad olej z čajovníka či extrakt z aloe vera. Čo sa týka zloženia, odporúčame vyberať šampóny bez sulfátov a parabénov. Najlepšou voľbou sú šampóny s prírodnými zložkami. Nezabúdajte vlasy umývať šampónom 2x.

Správna teplota vody

Milujete horúcu sprchu? Potom by ste mali vedieť, že aj teplota vody vplýva na stav vašich vlasov. Mnohí páni podceňujú význam teploty vody pri umývaní vlasov. Horúca voda môže spôsobiť nadmernú suchosť a lámavosť vlasov, zatiaľ čo studená voda môže zlepšiť cirkuláciu krvi na pokožke hlavy. Ideálna teplota by mala byť teplá, nie horúca, a mala by umožniť pokožke a vlasom zachovať prirodzenú vlhkosť.

Masáž pokožky hlavy

Počas umývania vlasov nezabúdajte ani na jemnú masáž pokožky hlavy. Masáž stimuluje krvný obeh, čo vplýva aj na zdravie vlasových folikulov. Použiť môžete svoje prsty alebo masážnu kefu. Odporúča sa krúživými pohybmi postupovať od čela až po krk.

Dodatočná starostlivosť

Pre špeciálnu starostlivosť sa po umytí vlasov odporúča používať kvalitné kondicionéry alebo masky na vlasy. Pokiaľ máte husté vlasy, oplatí sa vám investovať do produktov, ktoré dodávajú objem, zatiaľ čo na jemné vlasy sú vhodné hydratačné kondicionéry. Nezabúdajte ani na správny postup, a to:

  • 2x umyť vlasy šampónom,
  • vlasy opláchnuť vlažnou vodou,
  • naniesť masku na vlasy,
  • vlasy opláchnuť vlažnou vodou,
  • aplikovať kondicionér na vlasy,
  • vlasy opláchnuť vlažnou vodou.

Prevencia lupín

Lupiny sú práve tým problémom, ktorý môže ovplyvniť vaše sebavedomie a vzhľad vlasov. Ak máte problém s lupinami, odporúčame používať šampóny proti lupinám. Vyhýbať by ste sa mali aj príliš horúcej vode. Okrem toho si pravidelne masírujte pokožku hlavy a udržujte ju hydratovanú.

umývanie vlasov

Zverte svoje vlasy do rúk profesionálnych barberov

Správna starostlivosť o vlasy nie je len o umývaní, ale aj o výbere správnych produktov a starostlivosti o pokožku hlavy. S týmito jednoduchými tipmi od profesionálneho barbera, budete mať zdravé vlasy, ktoré budú zrkadliť váš osobný a zdravý životný štýl. Nezabudnite, že každý typ vlasov si vyžaduje individuálny prístup. Zverte svoje vlasy do rúk profesionálnych barberov, objednajte sa do Classy Barber.

Facebook
Twitter
LinkedIn
umývanie pánskych vlasov

Obsah článku