Classy Barber Bratislava

classy barber logo ba
Blog

Mullet – pánsky strih z 80. rokov je opäť trendy

Mullet, ikonický pánsky strih z 80. rokov, sa opäť vracia do módy. Tento účes, ktorý sa vyznačuje krátkymi vlasmi vpredu a dlhými vzadu, bol populárny už v staroveku a svoju slávu zažil najmä v 80. rokoch medzi rockovými hviezdami a športovcami. Dnes ho nosia celebrity a mladí ľudia, ktorí chcú vyjadriť svoju jedinečnosť a odvahu. Prečo sa mullet vracia a pre koho je určený? To všetko sa dozviete v našom článku.

História mulletu

Účes známy ako mullet má svoje korene hlboko v histórii. Prvé zmienky o tomto účese môžeme nájsť už v starovekom Grécku, kde ho opisuje Homér v diele „Ilias”. Účes bol praktický – krátke vlasy vpredu umožňovali dobrú viditeľnosť, zatiaľ čo dlhšie vlasy vzadu chránili krk. Mullet bol obľúbený aj medzi starými Germánmi a Keltmi. Tento účes prežil stáročia a rôzne kultúry, až sa napokon v 70. rokoch 20. storočia dostal do mainstreamovej módy.

Mullet v 80. rokoch

80. roky boli zlatým obdobím mulletu. Tento pánsky strih sa stal symbolom rebélie a individuality. Nosili ho rockové hviezdy, herci a športovci. Medzi najznámejších nositeľov patrili David Bowie, ktorý si mullet osvojil v rámci svojej Ziggy Stardust éry a Paul McCartney, ktorý ho nosil počas 70. a 80. rokov. Patrick Swayze, známy najmä z filmu „Dirty Dancing”, tiež prispel k popularite tohto účesu.

Osobnosti, ktoré nosili mullet

Mullet sa stal ikonickým vďaka mnohým osobnostiam. Okrem už spomínaných Davida Bowieho a Paula McCartneyho ho nosili aj Billy Ray Cyrus, známy svojím hitom „Achy Breaky Heart”, John Stamos, ktorého mullet bol neodmysliteľnou súčasťou jeho postavy strýka Jesseho v seriáli „Full House“ či Wayne Gretzky, legendárny hokejista.

Mullet – trendy pánsky strih

Mullet zažíva renesanciu vďaka svojej jedinečnosti a schopnosti kombinovať vintage štýl s modernými prvkami. V súčasnosti je tento účes obľúbený medzi mladými ľuďmi, ktorí chcú vyniknúť v dave. Mnohé celebrity, ako Miley Cyrus a Zendaya, prispievajú k jeho návratu na módnu scénu. Mullet je symbolom sebavedomia a odvahy ísť proti prúdu.

Pre koho je pánsky strih mullet určený?

Tento univerzálny účes môže nosiť každý, kto má odvahu vyniknúť a experimentovať s módou. Je vhodný pre ľudí so všetkými typmi vlasov – rovné, vlnité aj kučeravé. Dôležité je prispôsobiť dĺžku a štýl osobným preferenciám a tvaru tváre. Mullet môže byť elegantný a decentný, ale aj divoký a extravagantný, čo z neho robí skvelú voľbu na rôzne príležitosti a životné štýly.

Moderné variácie mulletu

Dnešný mullet je často kombinovaný s modernými prvkami, ako sú vyholené boky a rôzne textúry. Medzi populárne variácie patrí „Modern Mullet”, kde sú vlasy vzadu kratšie, „Kentucky Waterfall” s vyholenými bokmi a dlhými bokombradami a „Pompadour Mullet”. Tieto variácie vám umožňujú prispôsobiť účes svojim potrebám a vkusu.

Objednajte sa na pánsky strih mullet do Classy Barber

Bohatá história účesu mullet a schopnosť prispôsobiť sa moderným trendom z neho robia nadčasový pánsky strih, ktorý stále oslovuje nové generácie. Premýšľate nad pánsky účesom mullet? Neváhajte a objednajte sa do Classy Barber.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Obsah článku