Classy Barber Bratislava

classy barber logo ba
Blog

Ako si správne holiť bradu? Tipy, ako predísť podráždeniu pokožky

Kým niektorí muži vyhľadávajú služby profesionálnych barberov, iní sa radšej starajú o svoju bradu sami. Na dosiahnutie skvelého výsledku bez podráždenia pokožky, tvorby červených fľakov či zarastaniu chĺpkov je potrebné mať správne pomôcky a dodržiavať techniku holenia. Viete, ako si správne oholiť bradu? Toto sú tipy pre vás.

Základom je mať správne pomôcky na holenia

Ešte predtým, než sa vôbec začnete holiť, je potrebné si skontrolovať, či máte všetky pomôcky na holenie. Investujte peniaze do kvalitného holiaceho strojčeka alebo profesionálnej žiletky. V súčasnosti nájdete na trhu rôzne holiace strojčeky s rôznymi funkciami. Preštudujte si recenzie alebo sa poraďte so svojím barberom. Nezabúdajte ani na kvalitnú penu na holenie alebo krémy. Práve tie vám zjemnia chĺpky pred samotným holením. Chýbať by vám nemal ani čistý uterák, hrebeň alebo nožnice pre barberov. Odporúčame vám tiež holiť sa v miestnosti s dostatkom svetla, aby ste videli, ktoré miesta ste pri holení vynechali a naopak.

holenie brady

Správna príprava pred holením

Bez ohľadu na to, či si chcete bradu oholiť dohladka alebo si ju len upraviť, odporúčame vám si bradu poriadne umyť teplou vodou. Pokiaľ sa chcete oholiť dohladka, naneste na bradu holiacu penu alebo krém. Tieto pomôcky by vám mali zjemniť chĺpky a uľahčiť tak proces holenia. Skontrolujte si, či máte čistý holiaci strojček alebo ostrú žiletku. Pokiaľ si chcete bradu len upraviť, odporúčame ju pred zastrihávaním poriadne rozčesať profesionálnym hrebeňom.

Dodržiavajte správnu techniku holenia

  • Začnite holenie v smere rastu chĺpkov. Týmto spôsobom minimalizujete riziko podráždenia pokožky, zarastania chĺkov a tvorby pupienkov. Pokiaľ sa vám zdá, že vaša pokožka nie je oholená úplne dohladka, na konci holenia to skúste aj proti rastu.
  • Držte holiaci strojček alebo žiletku v správnom uhle k pokožke, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok.
  • Ostrú žiletku ťahajte po pokožke postupne a jemne malými ťahmi. Príliš veľký tlak by mohol spôsobiť podráždenie alebo nesprávne holenie.
  • Medzi jednotlivými ťahmi si nezabudnite žiletku opláchnuť pod tečúcou teplou vodou. Vďaka tomu odstránite holiaci krém a chĺpky zo žiletky.
  • Po dokončení holenia si dôkladne opláchnite tvár studenou vodou, aby sa póry stiahli, utrite si bradu do čistého uteráka a potom naneste balzam alebo hydratačný krém na bradu, aby ste zabránili podráždeniu a vysušeniu pokožky.

Nepodceňujte správnu údržbu strojčekov

Nepodceňujte ani údržbu vašich holiacich strojčekov. Pravidelné čistenie a výmena holiacich hlavíc sú kľúčom k dlhej životnosti vášho holiaceho zariadenia.

Dokonalý výsledok dosiahnete pravidelným holením

Ak si chcete udržať hladký vzhľad brady, nezabudnite na pravidelné holenie. Frekvencia závisí od rastu chĺpkov a vašich preferencií, ale väčšina mužov sa holí každý 1 až 3 dni. V prípade, že máte radi jemné strnisko, frekvencia holenia sa môže znížiť.

holenie brady

Nebojte sa vyhľadať profesionálne služby

Holenie sa považuje za zručnosť, a preto vám môže trvať nejaký čas, kým sa naučíte správnu techniku. Pokiaľ sa vám zdá, že sa vám tvoria na pleti červené fľaky, malé pupienky alebo máte príliš vysušenú tvár, vyhľadajte odborníkov. Práve profesionálni barberi vám poradia, ako sa správne holiť. Chybou môže byť zlá technika, ale aj pomôcky či kozmetika. Ak máte záujem o profesionálne služby, objednajte sa k nám do Classy Barber. Naši barberi sa o vašu bradu postarajú.

Facebook
Twitter
LinkedIn
holenie brady

Obsah článku