Classy Barber Bratislava

classy barber logo ba
Blog

Ako sa starať o pánske vlasy v lete?

Leto je veľmi náročným obdobím pre pánske vlasy. Silné slnečné žiarenie, vlhkosť, potápanie sa v slanej alebo chlórovanej vode, či iné vplyvy môžu poškodiť vlasy a spôsobovať rôzne nežiaduce účinky. V lete sa môžete stretnúť s nadmerným mastením vlasov, prípadne vysušením korienkov. Viete, ako sa starať o pánske vlasy? Vyskúšajte tieto tipy a rady od našich barberov.

Tipy od barberov – ako sa starať o vlasy v lete

V lete sú vlasy vystavené rôznym faktorom, ktoré spôsobujú ich oslabenie a poškodenie. Práve vonkajšie vplyvy môžu spôsobiť, že sú vaše vlasy príliš suché alebo sa veľmi mastia. V letných mesiacoch je potrebné využívať aj ďalšie produkty, ktoré budú vlasy chrániť a hydratovať. Zaraďte tieto kroky aj vy do svojej vlasovej starostlivosti.

Chráňte svoje vlasy pred slnkom

Počas letných mesiacoch je potrebné zvýšiť ochranu pokožky pred spálením. Okrem pokožky hlavy by ste však mali myslieť aj na ochranu vašich vlasov. Odporúčame nosiť predovšetkým klobúk alebo šiltovku, aby ste minimalizovali pôsobenie priameho slnka na vaše vlasy. Taktiež môžete použiť rôzne spreje alebo krémy na ochranu vlasov, ktoré však zohrávajú úlohu sekundárnej ochrany.

Používajte hydratačné a ochranné produkty

Sú vaše vlasy počas leta vysušené? Chýba im dostatok hydratácie. Počas leta by ste preto mali používať šampóny a kondicionéry, ktoré sú určené na hydratáciu a posilnenie vlasov. Do svojej rutiny môžete tiež zaradiť hydratačné oleje a séra, ktoré dodajú vlasom potrebnú výživu a tiež ochranu.

Pravidelné umývanie a starostlivosť o vlasy

V lete sa môže zvýšiť produkcia mazu na vašej pokožke hlavy, kvôli čomu sa vám môžu vlasy viac mastiť. Pravidelným umývaním sa však viete zbaviť nadbytočného mazu a ďalších nečistôt. S umývaním vlasov to však nepreháňajte. Časté umývanie vlasov totižto spôsobuje ich vysúšanie. Zároveň si vyberte druh šampónu pre váš typ vlasov a používajte ho podľa potreby.

Vlasy pravidelne strihajte

Pravidelné strihanie vlasov vplýva nielen na udržanie dobrého vzhľadu, ale tiež na ich zdravie. Počas leta sa odporúča nosiť krátke pánske strihy, ktoré sú jednoduché na údržbu a umožňujú pokožke hlavy lepšie cirkulovať vzduch. Viete, ktoré pánske strihy sú ideálne na leto? Nechajte sa inšpirovať naším predošlým článkom.

Vyhnite sa horúcim stylingovým nástrojom

Používate na úpravu vlasov fén, žehličku alebo iné horúce stylingové nástroje? Aj tie môžu poškodiť vaše vlasy počas leta. Pokiaľ to je možné, nechajte svoje vlasy prirodzene schnúť na čerstvom vzduchu.

V Classy Barber sa postaráme o vaše vlasy

Zaradením týchto jednoduchých tipov do svojej rutiny môžete získať zdravé a silné vlasy počas horúcich mesiacov. Starostlivosť o pokožku hlavy a vlasy je rovnako dôležitá, ako aj o ostatné časti tela. Potrebujete ostrihať alebo hľadáte niekoho, kto sa postará o vaše vlasy? Objednajte sa online do Classy Barber. Vyberte si termín, ktorý vám najviac vyhovuje.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Obsah článku